Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Krajský přebor a Pohár nadějí karate

Tento článek vyjde v červencovém čísle Oderského zpravodaje

Druhý květnový víkend se konal v Havířově Krajský přebor karate a zároveň Středoevropský pohár nadějí. Oderští karatisté si dovezli domů celkem 4 medaile a 4 nepopulární bramborové příčky.

V krajském přeboru vybojovali nejcennější kovy Ernest Šamko v kategorii kumite ml. žáci do 41 kg, Stanislav Hájek v kategorii kumite OPEN (zápas bez rozdílu hmotnosti) a Jiří Hájek v kategorii kumite do 84 kg. Bronzovou medaili vybojoval Stanislav Hájek v kategorii kumite do 75 kg.

Na Poháru nadějí startovali pouze Ernest Šamko a Marek Filip. Oba dva v kategorii kata (sestava technik) a kumite (zápas proti soupeři). Klukům chyběla kapička štěstí a bohužel prohráli v bojích o třetí místo.
Přesto bych rád pochválil výkony kluků. Byli to teprve druhé závody, kterých se zúčastnili a konkurence v žákovských kategoriích bývá obrovská (20-30 závodníků). Kluci, jste dobří!