Karate klub Odry

Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

9 medailí ze Středoevropského poháru nadějí

Třetího kola Středoevropského poháru nadějí, které uspořádal klub SK Budo Havířov, se zúčastnilo 5 oderských mladých karatistů – výsledkem je 9 medailí.

Mladí oderští karatisté vybojovali v každé kategorii, kterou obsadili, cenný kov a prokázali svou dobrou připravenost v tomto soutěžním období.

Náš nejmladší, sedmiletý Pavel Štěpán, po svém bronzovém debutu v soutěži kata z minulého kola ve Fulneku měl určitě ambice tuto pozici uhájit. Vzhledem ke skutečnosti, že se konaly současně soutěž v Polsku a na Slovensku, byli v této věkové kategorii přihlášeni pouze 2 a kategorie byla sloučena s následující 8 – 9 let. I v této konkurenci se Pavlík prosadil a ze 7 zúčastněných vybojoval vynikající 2. místo!

Úspěšně si v kata vedli i všichni ostatní, o čemž svědčí 3. místo Nikoly Martincové v kategorii 7. kyu 10. – 13. let, a úspěšné vystoupení našich chlapců v kategorii 7. kyu 12. – 16 let, kde obě bronzové medaile vybojovali naši karatisté Miroslav Bílý a Jindřich Ondrušík a oderský úspěch završil celkovým vítězstvím v této kategorii Daniel Dusík.

Naše ambice se ale upínaly především k soutěži kumite. Nikola Martincová se sice „vyfaulovala“ v zápase o postup do finále, ale v repasáži vybojovala „alespoň“ bronzovou medaili. Další bronzy přidali v kategorii do 45 kg 12 – 13 let Daniel Dusík a v kategorii do 55 kg 14 – 16 let Miroslav Bílý. Nejlépe si vedl Jindřich Ondrušík, který v prodloužení vyřadil postupně dva domácí borce a přes bolestivé zranění v prvním zápase (poškozené nehtové lůžko na prstu u nohy) podlehl až ve finále favorizovanému Zázvorkovi z Orlové. Tato stříbrná medaile je vzhledem ke zkušenostem a vyšším technickým stupňům soupeřů velkým úspěchem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *