Karate klub Odry

Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Grand Prix Hradce Králové v karate

Grand Prix Hradce Králové v karate

Ve dnech 23. a 24. dubna se konal v Hradci Králové mezinárodní turnaj v karate – Grand Prix Hradec králové. Tento turnaj je největší karatistickou soutěží v České republice. Letošní, již 19. ročník, jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Karate klub Odry reprezentovali na této soutěži Jan Jurásek a Jiří Hájek. Oba předvedli skvělé výkony jak v kata, tak v kumite (sportovní zápas). V kategorii týmů se k nim připojili Michal Kaiser a Ladislav Mareš. (Týmy musí být minimálně tříčlenné.)

V kategorii Kata tým (Hájek, Jurásek, Mareš) se kluci relativně lehce probojovali až do finále, kde narazili na zkušené borce z Kodokai Brno, které nakonec porazili o jednu desetinu bodů a tím si zajistili první zlatou medaili.

Kumite týmů (Hájek, Jurásek, Kaiser) už taková „sranda“ nebyla. Šlo totiž o střet generací mladých vlčáků a starých unavených tygrů. Snad nemusím dodávat, že ti staří jsme byli my. Ovšem bylo potřeba ukázat, že i starý tygr dokáže pořádně kousnout. No, nebudu to dlouho protahovat. Cink – další zlatá medaile.

V jednotlivcích jsme také neudělali žádnou ostudu – spíš naopak:
Kumite masters 60+: 1. místo – Jan Jurásek
Kumite muži: 2. místo – Jiří Hájek
Kata masters: 3. místo – Jan Jurásek
Kumite masters: 3. místo – Jan Jurásek

Tato soutěž byla jedna z nominačních na Mistrovství Evropy, které se koná letos v Holandském s-Hertogenbosch. Honza i Jirka se na ME nominovali a budou tak společně reprezentovat Českou republiku. Držme jim palce.

V květnu nás čeká Mistrovství České republiky, které pojmeme jako přípravný turnaj na již zmiňované ME. Vyzkoušíme si nové kombinace, strategie a „otestujeme fyzičku“.

Poděkování:
Karate klub Odry je podporován grantem z rozpočtu města Odry a sponzorským příspěvkem firmy Semperflex Optimit Odry. Mnohokrát vám děkujeme. Bez Vaši pomoci by to nešlo. OSS

VV Karate klubu Odry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *