Karate klub Odry

Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Mistrovství republiky 2007

Obrazek

V sobotu 24. března 2007 se uskutečnilo v Brně mistrovství republiky – kategorie ženy a muži.
Stanislav a Jiří Hájkovi se podělili o 5. a 6. místo v kategorii kumite BRH.

Z našeho klubu byli nominováni:
Olga Hozová a Martina Březinová – kumite ženy +60 kg a BRH
Petr Zažirej – kata muži
Jiří Hájek a Stanislav Hájek – kumite muži -75 kg a BRH
Dušan Turek – kumite muži +80 kg.
Olga Hozová se nakonec nemohla zúčastnit pro nemoc a Martina Březinová a Dušan Turek z pracovních důvodů.
V soutěži kata nás reprezentoval Petr Zažirej, poprvé mezi dospělými, ve druhém kole podlehl pozdějšímu mistru republiky Jindřichu Pilmannovi z Prahy a v repasáži pak hodonínskému Chovančíkovi.
V kumite v kategorii do 75 kg po výborném výkonu těsně prohrál Jiří Hájek s ústeckým Ježem, Stanislav Hájek nestačil na dalšího ústeckého karatistu a českého reprezentanta Pavlíčka. Pavlíček i Jež se do finále neprobojovali (nakonec vybojovali bronzové medaile), čímž se naši karatisté nedostali do repasáže.
Lépe si vedli oderští karatisté v kategorii bez rozdílu hmotností. Jiří Hájek sice v prvním zápase podlehl pozdějšímu vítězi Havířovskému Horváthovi, v repasáži nakonec bojoval o bronz, ale nestačil na dalšího havířovského karatistu Gajdoše.
     Stanislav Hájek podával výborné výkony, kdy v prvních dvou kolech vyhrál přesvědčivě a s přehledem nad svými soupeři 4:0 a 6:1, v boji o postup do finále ale nedokázal porazit jindřichohradeckého Jiráka a v repasáži v boji o bronz prohrál s havířovským Hrnčířem. Nakonec se tedy bratři Hájkovi podělili o 5. a 6. místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *