Karate klub Odry

Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Ohlédnutí za minulým rokem

Tento článek vyjde v lednovém čísle Oderského zpravodaje.

Rok 2012 byl pro oderské karate nejúspěšnější, ale také nejsmutnější v celé historii.

V loňském roce vybojovali bratři Hájkové na Mistrovství České republiky seniorů ve své váze krásné třetí místa. (Do té doby měli oderští karatisté z MČR pouze dvě medaile, ale v dorosteneckých kategoriích.)

V 1. lize kumite družstev vybojovalo družstvo Karate klubu Odry také 3. místo.

Tým Karate klubu Odry po slavnostním vyhlášení výsledků 1. ligy kumite družstev. Zleva: Stanislav Hájek, Martin Blatoň, Luděk Motloch, trenér Petr Šustek, Silvestr Matocha a Jiří Hájek.

Rok 2012 po měsících:

V lednu proběhlo první kolo 1. ligy kumite družstev v Ústí nad Labem. Naší karatisté vyhráli jeden zápas a dva prohráli.

V národním poháru seniorů vybojoval Stanislav Hájek v kategorii do 75 kg 3. místo. Jiří Hájek do 84 kg skončil 7. V kategorii OPEN (bez rozdílu hmotnosti), skončil Jirka na pátém místě.

V únoru jsme pořádali v Odrách druhé kolo ligy družstev. Do Oder se sjela špička karate v ČR včetně nejlepších rozhodčích a trenérů. Oderští karatisté vyhráli tři zápasy ze čtyř.

V březnu se konalo finálové kolo 1. ligy kumite družstev. KK Odry vyhrál tři ze čtyř zápasů a skončil na třetím místě tabulky. Oderští karatisté si odváží domů bronzové medaile a pohár! Tento den se zapisuje do historie!

V dubnu se konalo Mistrovství České republiky na kterém vybojoval Stanislav Hájek v kategorii kumite seniorů do 75 kg krásnou bronzovou medaili. Jiří Hájek ve váhové kategorii do 84 kg vybojoval také bronz. I tento den se zapisuje do historie.

Ze Středoevropského poháru nadějí mládeže dovezl Jindřich Ondrušík stříbrnou a Daniel Dusík bronzovou medaili.

V květnu proběhlo v Jeseníkách Otevřené mistrovství Moravy a Slezska. V této soutěži mládeže vybojoval Miroslav Bílý krásné druhé místo a Jindřich Ondrušík páté.

V srpnu nás navždy opustil zakladatel oderského karate a dlouholetý trenér ing. Petr Šustek. Oddíl po něm přebírá Jiří Hájek.

V říjnu jsme dělali nábor nových karatistů. Na nábor přišlo 24 dětí i dospělých. V současnosti má KK Odry 36 stálých členů (z toho 30 dětí) a 12 „čestných členů“.

V listopadu jsme pořádali mezinárodní turnaj v karate Silesia cup – memoriál ing. Petra Šustka, který je největší soutěž na Moravě a ve Slezsku a patří mezi 10 největších soutěží v ČR.

V této soutěži vybojoval Stanislav Hájek ve své váze druhé místo a v kategorii OPEN místo třetí. Jindřich Ondrušík (kumite junioři -68 kg), Nikola Martincová (kumite dorostenky -54 kg) a Tomáš Motloch (kumite ml. žáci -30 kg) vybojovali shodně po 5. místech.

V prosinci se stali Jiří a Stanislav Hájkovi držiteli prvního mistrovského stupně karate (černého pásu).

 

Jiří Hájek – předseda Karate klubu Odry

www.karateodry.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *