Karate klub Odry

Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Úspěšná Grand Prix Ostrava 2009

Stříbro, bronz a bramborovou medaili přivezli oderští karatisté z mezinárodní Grand Prix Ostrava 2009. Kromě zkušených bratří Hájků a Zuzany Gattnarové jsme dali příležitost poprvé na takovéto významné soutěži i našim méně zkušeným, kteří svým vystoupením rozhodně nezklamali.

Úspěšná Grand Prix Ostrava

V sobotu 31. října se uskutečnil 8. ročník velké mezinárodní karatistické soutěže Grand Prix Ostrava. Poprvé jsme vzali na takovouto významnou soutěž i naše začátečníky, aby získávali zkušenosti i na nejvyšší úrovni. Soutěže se zúčastnilo na 300 karatistů z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Arménie.

Mezi staršími žáky nás reprezentovali ve sportovním zápase kumite Miroslav Bílý, Daniel Dusík a Jindřich Ondrušík, i když na své soupeře nestačili, podali dobré výkony a prohráli až v prodloužení nebo po prodloužení na praporky.

Ve starších žákyních potěšila v poněkud slaběji obsazené kategorii ziskem bronzové medaile Nikola Martincová, škoda drobných taktických chyb, ke stříbru bylo velmi blízko.

Stříbrnou medaili nám přinesla kategorie kumite žen do 55 kg zásluhou Zuzany Gattnarové, která tak získala i důležité nominační body pro mistrovství republiky.

V kategorii muži do75 kg Stanislav i Jiří Hájkovi nepřešli přes první kolo, když byli oba diskvalifikováni za opakované nepřiměřené kontakty soupeřů.

V nejsilněji obsazené kategorii bez rozdílu hmotností se více dařilo Jiřímu Hájkovi, který se probojoval až do závěrečných bojů, o postup do finále podlehl havířovskému Pailovi a v boji o bronz dalšímu havířovskému borci a českému reprezentantu Hrnčířovi, nicméně rovněž získal cenné nominační body.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *