Oficiální stránky Karate klubu Odry.

By

Karate klub Odry má 30 let

Dnes je to právě 30 let co v Odrách začal první a prozatím jediný oddíl karate (oficiální založení oddílu proběhlo až 22. ledna dalšího roku).

Oderské karate si za dobu své existence vyzkoušeli tisíce dětí (počítám děti, kteří přišli alespoň 1x na trénink) ze kterých vzešli desítky úspěšných závodníků, kteří vyhráli stovky soutěží a porazili tisíce soupeřů. Jedni z nejúspěšnějších byli: Petr Šíra, Petr Škoda, Jan Vašut, Pavel Heger, Petr Šustek, Hynek Kalus, Petr Němec, Milan Mikloš, Daniel Bačík a bratři Stanislav a Jiří Hájkovi.

KK Odry patřil dlouhé roky mezi nejúspěšnější sportovní kluby v Odrách a okolí. Oderští karatisté vybojovali více než 30 zlatých, 70 stříbrných a 150 bronzových medailí pouze z republikových soutěží! A nesčetně 5-7 míst, která jsou taky velmi cenná. Máme i 4 třetí místa z Mistrovství České republiky a jedno třetí místo z 1. ligy družstev.
Od loňského roku začínají mladí oderští karatisté opět jezdit po soutěžích a sbírají další zkušenosti a medaile.

Od roku 1999 pořádal KK Odry každoročně jednu z největších mezinárodních soutěží karate v ČR – Silesia cup. V roce 2013 se Silesia cup konal kvůli nedostatku financí naposled.

Karate klub Odry má v současnosti 40 stálých členů (z toho 30 dětí), 3 trenéry a 3 držitele černého pásu. Dojíždí k nám děti až ze Studénky, N. Jičína, Vítkova a Hranic. V oddílu máme Angličana, Itala, Vietnamce a Slováka.

Více se o historii Karate klubu Odry můžete dočíst na stránce historie.